25.11.2021
Роз’яснення щодо «цільового характеру» використання газу від «Нафтогаз Трейдингу»

ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» отримує листи від громадських об’єднань щодо «викриття незаконних схем» використання «газу для побутових споживачів» підприємствами комунальної теплоенергетики для потреб юридичних осіб чи бюджетних установ та організацій, що нібито завдає збитки компанії чи місцевим бюджетам. Такі висновки є хибними та не відбивають реальну ситуацію на ринку природного газу.

Трирічний контракт постачання природного газу для виробників тепла, що діє до кінця червня 2024 року, не містить будь-яких згадувань про категорії споживачів чи цільове призначення різних обсягів газу. Споживач - ТКЕ або ОСББ - має лише використовувати газ для власних потреб, або як сировину, а не для перепродажу. При цьому договір не передбачає, що визначені обсяги газу треба використовувати для виробництва тепла для певних категорій споживачів. Адже в умовах вільного ринку такий поділ є неприйнятний та таким, що суперечить конкурентному законодавству, яке, зокрема, забороняє застосовувати без об’єктивно виправданих причин різний підхід до різних суб’єктів господарювання.

Після завершення 20 травня 2021 року дії режиму покладення спеціальних обов’язків НАК «Нафтогаз України» не має зобов’язань щодо постачання природного газу теплокомуненерго та ОСББ. Ці споживачі можуть вільно обирати постачальника в умовах відкритого конкурентного ринку.

ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг», як підприємство гуртової торгівлі газом в структурі НАК «Нафтогаз України», у зв’язку із лібералізацію газового ринку для виробників тепла у травні розробило та запропонувало цій категорії споживачів проект трирічного контракту з дією з червня 2021 року з фіксованою ціною на рік.

Документ заохочує підприємства ТКЕ заощаджувати газ для виробництва тепла шляхом застосування заходів енергоефективності та надає їм можливість вести гнучку тарифну політику для власних споживачів. «Нафтогаз Трейдинг» розробив цінові пропозиції у договорі з урахуванням соціально-економічного стану в країні та ситуації на міжнародних сировинних ринках за обов’язкової умови - генерації достатніх фінансових потоків для забезпечення основної діяльності з постачання газу. З цією метою на базі формульного підходу визначено три обсяги газу в залежності від ціни та строку її дії: фіксована ціна на 12 місяців (червень 2021 – травень 2022 рр. включно) у 7 583,89 грн за тис. куб. м; фіксована ціна на 15 місяців (жовтень 2021 – грудень 2022 рр. включно) 13 658,42 грн; ціна, що визначається щомісячно.
*
Фіксовані ціни розраховано з урахуванням форвардних цін на газ та середніх обсягів фактичного використання природного газу споживачем за останні три роки у відповідному місяці для виробництва теплової енергії для надання послуг з опалення та постачання гарячої води населенню, бюджетним установам та релігійним організаціям. Але це не означає, що ці обсяги мають цільове призначення для потреб суто цих категорій споживачів. Такий підхід стимулює підприємства ТКЕ впроваджувати заходи з енергоощадження, зокрема, скорочувати втрати теплової енергії в мережах, аби зменшити витрати на закупівлю природного газу.

22.11.2021

Як споживач «Нафтогаз Трейдингу» може перевірити наявність постачальника газу

ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» отримує численні звернення нових клієнтів щодо строків постачання природного газу. У зв’язку з цим повідомляємо, що укладення договору постачання недостатньо для початку отримання газу. Необхідною умовою є також включення організації до реєстру споживачів «Нафтогаз Трейдингу» в інформаційній платформі Оператора газотранспортної системи, згідно з Правилами постачання природного газу. Цей процес займає, як правило, від трьох до 20 діб (у випадку проходження процедури зміни постачальника). З цього моменту, відповідно до Кодексу газотранспортної системи, «Нафтогаз Трейдинг» набуває статусу діючого постачальника та стає відповідальним за обсяги споживання природного газу споживачем.
Разом з тим звертаємо увагу, що попередній постачальник газу може не погодити перехід споживача до «Нафтогаз Трейдингу» у випадку наявності боргу за поставлений природний газ. Нагадуємо також, що навіть за відсутності боргу зміна постачальника може займати 20 діб, якщо діючий постачальник оперативно не надає згоду на перехід до «Нафтогаз Трейдингу».
Всі споживачі природного газу в Україні можуть перевірити наявність постачальника в Інформаційній платформі Оператора ГТС онлайн. Для цього необхідно ввести у формі за посиланням https://tsoua.com/kliyentam/pereviryty-nayavnist-postachalnyka/ свій ЕIC-код, який можна знайти в платіжці за газ або в укладеному з оператором ГРМ договорі на розподіл природного газу.

03.11.2021
До уваги бюджетних установ та організацій!

ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» повідомляє, що уповноважені представники товариства можуть підписувати договори постачання природного газу та документи, необхідні для проходження тендерних процедур для укладення договору постачання природного газу із бюджетними установами та організаціями, без печатки. Нагадуємо, що згідно з статтею 58¹ Господарського кодексу України, використання суб’єктом господарювання печатки не є обов’язковим.

19.10.20214
“Нафтогаз Трейдинг” надає додатковий єдиний номер телефону виключно з питань укладенням договорів постачання природного газу з бюджетними установами та організаціями та релігійними організаціями: 044 300-25-50.

18.10.2021
Контакти відповідальних осіб від ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" за укладення договорів постачання природного газу з бюджетними установами та організаціями.

15.10.2021
Щодо актуальних питань постачання газу бюджетним та релігійним організам

ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" веде активну підготовку до укладення договорів постачання газу для бюджетних установ і релігійних організацій. Робота проводиться на виконання Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 рр. і розпорядження уряду від 11 жовтня 2021 р. № 1234-р "Деякі питання діяльності акціонерного товариства “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України”. Компанія отримує багато запитань від майбутніх клієнтів, тому відповідає на найпоширеніші з них. Найбільше питань виникає у зв'язку з необхідністю реєстрації бюджетних зобов'язань за новим договором Державною казначейською службою України. Зустріч з цього приводу між представниками компанії та Держказначейства запланована на 18 жовтня. Про її підсумки буде поінформовано додатково. Релігійні організації стикаються с труднощами при заповненні опитувальника для проходження комплаєнсу. Це питання також вирішується для спрощення процедури укладання договору та уникнення подвійних перевірок. Щодо можливості укладення договору комунальними підприємствами, наприклад, лікарнями, то ця проблема обговорюється на рівні НАК "Нафтогаз України" та уряду та має бути вирішена найближчим часом. Нарешті, щодо можливості відділів освіти укладати угоди, не маючи EIC-кодів. Згідно з правилами постачання природного газу (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1382-15#n12), споживач має надати постачальнику заяву про укладення договору із зазначенням свого персонального EIC-кода. Тому, на жаль, компанія не має юридичних підстав для укладення договору з такими організаціями, як відділи освіти. Співробітники "Нафтогаз Трейдингу" працюють в посиленому режимі для завершення договірної кампанії з понад 40 тисячами бюджетними установами та релігійними організаціями до початку опалювального періоду. Навантаження на співробітників значно збільшилося. Тому компанія закликає нових клієнтів уважно ознайомлювитися із процедурою укладення договорів постачання газу та переліком необхідних документів, що розміщені на сайті компанії. Прохання телефонувати відповідальним співробітникам "Нафтогаз Трейдингу" лише у разі, якщо ви не знайшли відповіді на свої запитання в матеріалах на корпоративному сайті.

29.09.2021
Щодо утворення балансуючої групи

У зв’язку із внесенням змін до Кодексу газотранспортної системи, зокрема щодо створення портфоліо балансування замовників послуг транспортування для постачання природного газу побутовим споживачам та щодо порядку створення балансуючої групи, ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" повідомляє наступне.
З метою реалізації природного газу на недискримінаційних умовах, оптимізації процесу балансування, зменшення фінансового навантаження на учасників ринку, планується утворення балансуючої групи у складі ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг” (далі – Товариство), як сторони, відповідальної за добовий небаланс групи, та постачальників природного газу, що закуповуватимуть природний газ за новими рамковими договорами купівлі-продажу у Товариства та увійдуть до складу такої балансуючої групи виключно своїм портфоліо балансування для постачання природного газу побутовим споживачам.
Ураховуючи зазначене, пропонуємо розглянути приєднання до зазначеної вище балансуючої групи та надаємо проекти рамкового договору купівлі-продажу природного газу та договору про утворення балансуючої групи

20.08.2021
Перелік виробників тепла та електричної енергії, що не звернулися до ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" для укладання трирічного договору на постачання газу

04.03.2021
Постачання газу «Полтавагаз збут» припинено через невиконання договірних умов

ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» з 26 лютого призупинило постачання газу ТОВ «Полтавагаз збут» через системне невиконання останнім умов договору. Таке рішення прийнято після неодноразових зауважень на адресу контрагента щодо необхідності дотримуватися договірних зобов’язань.
Між сторонами було укладено річний договір купівлі-продажу природного газу 20.10.2020, а також індивідуальний договір від 29.01.2021 на лютий для забезпечення постачання газу за встановленою урядом граничною ціною 6,99 грн за куб. м. Поширена ТОВ «Полтавагаз збут» на власному сайті інформація про те, що річний контракт на поставку газу між сторонами нібито «було зірвано безпідставною відмовою .. виконувати умови даного договору» з боку постачальника, не відповідає дійсності. ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» вимагає спростувати неправдиве твердження. Ситуація із ТОВ «Полтавагаз збут» не вплине на безперервне газопостачання споживачів підприємства у Полтавській області. Абоненти продовжать отримувати газ в рамках механізму Постачальника останньої надії (ПОН).

17.02.2021
Нафтогаз вийшов на біржу з новими вигідними умовами оплати газу

Дивізіон «Нафтогаз Трейдинг» 16 лютого 2021 року вийшов на Українську енергетичну біржу (УЕБ) з новим продуктом, що передбачає оплату газу з відстрочкою в 45 днів. Така ініціатива з’явилася в зв’язку з запитами трейдерів, які зазнають труднощів з наявністю вільних коштів. Необхідною умовою для укладення договору з відстрочкою платежу є надання 100% покриття вартості договору у вигляді банківської гарантії. Привабливі терміни оплати діють для угод з поставкою в поточному і наступному місяці. Наприклад, якщо поставка газу здійснюється з 1 по 31 березня, то оплата за ресурс має надійти до 14 травня включно. «Ми уважно ставимося до запитів учасників ринку і намагаємося йти їм назустріч. Наприкінці минулого року багато компаній зазнавали труднощів з ліквідністю, тому з листопада 2020 року ми почали пропонувати продукт з післяплатою в 10 днів. Фінансова ситуація на ринку не покращилася, а через холоди потреба в газі тільки зросла. Сподіваємося, що наша пропозиція допоможе нашим партнерам успішно пройти цей складний період і виконати свої зобов’язання з постачання газу», — сказав директор дивізіону «Нафтогаз Трейдинг» Віллєм Коппульс. Коппульс додав, що український біржовий ринок газу активно розвивається, щоб відповідати стандартам провідних європейських торгових енергетичних майданчиків. Так, з вересня 2020 року УЕБ дала можливість учасникам ринку природного газу задовольняти короткострокову потребу в ресурсі в режимі 24/7: протягом дня з моментальним постачанням за кілька годин, а також — на наступний день. Багато трейдерів вже оцінили переваги таких контрактів. Довідка: Дивізіон «Нафтогаз Трейдинг» продав на Українській енергетичній біржі в 2020 році понад 1 млрд куб. м газу, а з початку 2021 року — близько 0,5 млрд куб. м.

30.07.2020

До уваги компаній-постачальників природного газу для потреб населення

У зв'язку із відміною Урядом України механізму покладення спеціальних обов’язків (далі- ПСО) з 1 серпня 2020 компанія ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг” (далі – Нафтогаз Трейдинг та/або Товариство) пропонує вам здійснювати закупівлю природного газу для потреб населення на умовах проекту договору купівлі-продажу природного газу (далі – Рамковий договір.)

Зазначений проект Рамкового договору є підставою для укладання Індивідуальних договорів з компанією-постачальником природного газу для потреб населення за умови виконання наступних умов:
- компанія-постачальник повинна пройти процедуру комплаєнсу з метою підтвердження благонадійності контрагента, а саме: надати на електронну пошту ngt@naftogaztrading.com.ua заповнений, завірений підписом, належним чином уповноваженої посадової особи контрагента, з печаткою (за наявності) Опитувальник юридичних осіб - юридичної особи з подальшим пересиланням його на паперовому носії поштою з описом вкладення за адресою : 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 1;
- індивідуальний договір укладається з мінімальним загальним періодом поставки у 12 місяців;
- дата початку постачання природного газу за Індивідуальним договором – перше число будь-якого місяця за виключенням серпня 2020 року, коли початок передачі може бути з середини місяця, а загальний період поставки завершується не раніше 1 вересня 2021 року;
- ця пропозиція призначена виключно для задоволення потреб населення – щомісячні обсяги розраховуються спільно з Товариством виходячи з історичного споживання побутових споживачів для кожного регіону України. Зазначені обсяги погоджуються при підписанні Індивідуального договору. Нафтогаз Трейдинг також запропонує формулу для визначення щомісячних обсягів з урахуванням коригування на фактичну температуру протягом місяця поставки;

Для потреб споживачів газу, які не є побутовими споживачами, Нафтогаз Трейдинг пропонує стандартизовані торговельні продукти на платформі Української енергетичної біржі. Крім того, у найближчий час Товариство запропонує учасникам ринку природного газу додаткові продукти з періодом постачання протягом опалювального сезону.

Зазначена публікація призначена виключно для інформаційних цілей та не є комерційною пропозицією.

Визначення базового профілю споживання газзбутами

Доводимо до відома, що виходячи з історичних даних щодо місячного фактичного споживання природного газу, починаючи з січня 2016 року, було побудовано типовий графік сезонності споживання природного газу населенням України на наступні 12 місяців, починаючи з серпня:
Період Сер.20 Вер.20 Жов.20 Лис.20 Гру.20 Січ.21 Лют.21 Бер.21 Кві.21 Тра.21 Чер.21 Лип.21 Рік
Структура споживання, % 2,2% 3,8% 7,7% 14,1% 16,6% 16,4% 13,9% 7,0% 8,1% 5,6% 2,4% 2,2% 100,0%

Це означає, що за умови підписання договору на річні контрактні обсяги 300,0 млн. м3, місячна розбивка їх поставки виглядатиме наступним чином, як приклад:

Період Сер.20 Вер.20 Жов.20 Лис.20 Гру.20 Січ.21 Лют.21 Бер.21 Кві.21 Тра.21 Чер.21 Лип.21 Рік
Обсяг поставки, млн. 3 6,6 11,5 23,1 42,3 49,8 49,1 41,6 21,1 24,4 16,7 7,1 6,7 300,0

24.06.2019
Повідломляємо, що проходить запуск торгів газом на Українській Енергетичній Біржі. Якщо Ваша компанія бажає взяти учать у торгах, обов'язково пройти процедуру комплаєнсу. Подробиці можна дізнатись за телефоном 364-76-54 (внутрішній 207).